رنگ شناسی درمعماری

کارگاه رنگ شناسی درمعماری آموزشگاه آینده برتر

رنگ شناسی درمعماری

آموزشگاه معماری آینده برتر ، درراستای کمک به دانشجویان معماری و علاقمندان به طراحی دکوراسیون داخلی ، اقدام به برگزاری کارگاه رنگ شناسی درمعماری نموده است .

رنگ ها می توانند به شیوه های متفاوت برزندگی ما تاثیر گذارباشند.از جمله مهم ترین آنها تأثیر آنها بر احساسات بیننده می باشد.

جهانی که ما درآن زندگی می کنیم، متشکل از هزاران رنگ و تونالیته های مختلفی است که موجودات و اشیاء را برای ما جذاب تر و حتی به گونه ای معنوی، عمیق تر نشان می دهند.

هر کدام از رنگ ها به علت خصوصیات شیمیایی و روانشناسی که دارا هستند، منبع مهمی از انرژی، در جهت افزایش یا کاهش سلامت و نشاط روح و روان  انسانها می باشند.

مسأله رنگ به سبب تأثیرات مهم روانشناسی، در مبحث شهرسازی و طراحی و دکوراسیون داخلی امری مهم به شمار می رود، تا به آن حدکه تخصصی با عنوان رنگ بندی و رنگ شناسی فضاهای شهری در بین هنرمندان مطرح می باشد.

هماهنگی در رنگ مثل هماهنگی در نت های موسیقی است و از اهمیت ویژه ای در ایجاد هارمونی مناسب و چشم نواز به مانند قطعه موسیقی برخوردار است.

برای رسیدن به اهدافی مثل کارکرد مناسب، زیبایی بصری، هارمونی فضایی، و تأثیر محیطی و روانی مؤثر و مثبت در طراحی داخلی، مستلزم استفاده هماهنگ، منسجم، معنی‎دار و زیبا از عناصر طراحی است.

آموزشگاه معماری آینده برتردرراستای کمک به دانشجویان معماری و علاقمندان به طراحی دکوراسیون داخلی ، اقدام به برگزاری کارگاه فشرده وکاربردی رنگ شناسی نموده است .

دراین کارگاه که توسط اساتید مجرب معماری و هنر تدریس می گردد ، کارآموزان دریک مدت کوتاه با مبانی رنگ شناسی و استفاده از بهترین ترکیبات رنگی در فضاهای مختلف آشنا می گردند.

رنگ بندی اتاق ها و استفاده از مصالحی که بتواند خصوصیات رنگی و بافت مورد نظر ما را برآورده کند بسیار مهم و در عین حال قدرت اعمال نفوذ بر تغییرات کالبدی فضا را نیز داراست.

رنگ یکی از عوامل تعیین کننده روشی است که ما با آن روش با محیط پیرامون خود ارتباط بر قرار می کنیم و بیشتر از هر عامل مستقل

دیگری می تواند فضای کسالت بار و یکنواخت اطراف را به مکانی دل انگیز مبدل سازد.

عوض کردن رنگ دیوار ها می تواند بیش از تغییر مبلمان یا حتی ساختار یک اتاق، نتایج چشم گیری به بار آورد.

باید به این نکته توجه کنیم که در شرایط مختلف اجتماعی و به خصوص اقلیمی، چگونه باید از رنگ ها استفاده کرد .

برای آنکه بتوانیم ارتباطی درست میان طبیعت و اقلیم مورد نظرخود با دکوراسیون داخلی خانه برقرار کنیم ، باید بیاموزیم که ترس از متفاوت بودن با سایرین نداشته باشیم .

به منظور کمک برای ایجاد فضایی مطلوب و دلنشین در محیط زندگی خود و بهره گیری هر چه بهتر از رنگ ها، لازم است اطلاعات گسترده تری درباره ارتباطات فردی خویش با رنگ هاداشته باشیم.

با توجه بیشتر به قدرت رنگ ها در خانه های خود ویا فضاهایی که دکوراسیون آن را طراحی میکنید ، ممکن است از آنچه به واسطه این کار نمایان می شود به شکلی خوشایند یا ناخوشایند غرق حیرت شوید.

رسیدن به ترکیب رنگ مناسب در اتاق، لباس و یا هر مورد دیگر، نه فقط جلب توجه می کند ، بلکه حالتی از اطمینان و آرامش را نیز القا می کند.

به دست آوردن یک ترکیب رنگ مناسب که درست با منظور و هدف مامنطبق باشد پس ازآموزش و استفاده از تجربیات اساتید ، به خلاقیت نیازداردو از ترکیب علم و تجربه و خلاقیت می توان به هدف مطلوب رسید.

رنگ شناسی درمعماری درمبحث طراحی فضاهای شهری ، طراحی فضاهای اداری ،طراحی سالن هاو رستوران ها، طراحی

فضاهای سینمایی و آمفی تاترهاو طراحی و دکوراسیون داخلی منزل و حتی طراحی لباس کارکنان یک مجموعه کاری مورداستفاده

قرارمی گیرد.

آموزشگاه معماری آینده برتردرراستای کمک به دانشجویان معماری و علاقمندان به طراحی دکوراسیون داخلی ،اقدام به برگزاری کارگاه فشرده و کاربردی رنگ شناسی نموده است .

کارگاه رنگ شناسی درمعماری آموزشگاه آینده برتر

سرفصل های آموزشی کارگاه رنگ شناسی

  • تاثیررنگ دردکوراسیون داخلی .

  • بهترین رنگ ها درفضای کلاسیک و مدرن.

  • بهترین رنگ ها درفضاهای آشپزخانه ، اتاق خواب ، اتاق کودک ،پذیرایی.

  • روانشناسی رنگ ها درپوشاک و…..

مدت کارگاه : 5 ساعت

مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری