آموزش جاوا

جاوا

تاریخچه جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا (java) یک زبان برنامه نویسی است که نخستین‌بار توسط جیمزگاسلینگ ایجاد گردید .

زبان برنامه نویسی جاوا، شبیه به ++C است، امامدل شی گرائی آن آسان‌تر دارد .  از قابلیت سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند.

جاوا برای نوشتن انواع برنامه‌های کاربردی مناسب است. با زبان برنامه نویسی جاوا می‌توان انواع برنامه‌های زیر را نوشت:

 • برنامه های طرح وب
 • برنامه نویسی سیستم های کوچک مانند تلفن همراه ، رایانه جیبی
 • برنامه های کاربردی بزرگ (Enterprice)
 • برنامه‌های رومیزی (Desktop)

جاوا امروزه به عنوان یک زبان پر کاربرد به خصوص در برنامه‌های کاربردی تجاری مطرح است . بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها از این زبان و تکنولوژی‌های مربوط به آن استفاده می‌کنند.

    جاوا

با نوشتن یکبار برنامه می توانی آن را همه جا اجرا کنی:

ماشین مجازی جاوا یا همان JVM به ما کمک میکند تا با یک بار نوشتن کد بتوانیم در هر ابزار و هر سیستم‌عامل آن را اجرا کنیم. به زبان ساده تر یعنی هر چیزی که اطراف ما وجود دارد و به نوعی کامپیوتر محسوب شود، میتواند کد های جاوا را بخواند. حالا ممکنه این ماشین یک ابر کامپیوتر باشد یا یک لبتاب ساده، یا یک گوشی همراه یا شاید سیستم کنترل ماشین های صنعتی یا حتی یک کنترل از راه دور برای در خانه. حتی می توانید با آن بازی های کامپیوتری هم بسازید!

همین باعث شد که جاوا جزو ۳ زبان برتر دنیا باشد و از برنامه های قبل خود یعنی C و    C++ سبقت بگیرد پس میتوان گفت شما با یادگیری جاوا در حد متوسط رو به بالا، میتوانید در انتظار یک شغل خوب با درآمدمطلوب باشید!!

در آموزشگاه آینده برترمی توانید جاوا را بیاموزید و با شرکت در این دوره به زبان جاوا و ساخت برنامه های اندروید مسلط شوید.

اهداف جاوا

جاوا چند هدف ثابت دارد :

قابل فهم بودن برای تمام ابزار ها و سیستم‌عامل ها باشد.

راحت و قابل درک باشد.

روان باشد و بر حافظه با دقت بالا کنترل داشته باشد.

قابل حمل باشد. ( این باعث میشود که این زبان بر روی گوشی تلفن و یا ماشین لباسشویی و یا هر ماشین دیگر که شما نیازدارید قابل اجرا باشد.)

ابزار های مورد استفاده برای برنامه نویسی جاوا

برای زبان برنامه نویسی جاوا ، ابزارهای کدنویسی قوی مانند Eclipse و NetBeans وجود دارد. به عنوان یک برنامه نویس ترجیح می‌دهید در یک محیط یکپارچه توسعه نرم افزار کد بزنید یادر ویرایشگرهای متنی مانند notepad ؟

استفاده از محیط‌های توسعه برنامه جاوا، کد زدن را راحت ‌تر و سریع ‌تر می‌کند.

به عنوان مثال، در صورت وجود هر نوع خطا ، این محیط‌ ها به برنامه نویس اخطار می‌دهند که دستور اشتباه را درست کنند. حتی پیشنهادهایی را هم به آنها ارائه میدهد.

این محیط‌ ها همچنین امکاناتی مانند جستجو، ساخت مجدد کد، خواندن کد و … را برای برنامه نویس  فراهم می‌کنند.

چرا زبان جاوا را یاد بگیریم ؟

ممکن است افراد مختلف دلایل متعددی از جمله محبوبیت، ماهیت یادگیری آسان آن و… برای یادگیری آن تمایل داشته باشند. برنامه نویسان با به دست آوردن تخصص در جاوا می توانند به فرصت های شغلی زیادی دست پیدا کنند .

امروزه بیشتر تلفن های همراه مجهز به سیستم عامل اندروید هستند و بازار و کسب و کار خوبی برای برنامه نویس های اندروید فراهم شده است به طوری که اگر ایده نویی داشته باشید می توانید صاحب کسب و کار خودتان شوید و  کسب درآمدکنید و یا میتوانید درشرکت هایی که به دنبال افراد متخصص هستند دربیایید.

استفاده فراوان از تلفن های همراه هوشمند باعث شده است که برنامه نویسی اپلیکیشن های اندروید رونق زیادی پیدا کند .  زبان برنامه نویسی جاوا به عنوان اولین و مهمترین زبان برنامه نویسی مورد نیاز ساخت  اپلیکیشن های اندروید مورد توجه ویژه ای می باشد. سادگی برنامه نویسی اندروید با استفاده از جاوا سبب شده اکثر اپلیکیشن های اندروید موجود در بازار بازبان جاوا نوشته شوند.

در آموزشگاه آینده برترمی توانید دوره صفر تا صد آموزش جاوا را بیاموزید و با شرکت در این دوره به زبان جاوا و ساخت برنامه های اندروید مسلط شوید.

     جاوا مناسب برنامه نویسان تازه کار:

جاوا از همان ابتدا جوری طراحی شده است ،که برنامه نویسان مبتدی به آسانی بتوانند آن را یاد بگیرند  و بکار ببرند. زبان برنامه نویسی جاوا ازنظم درونی بسیار خوبی برخورداراست و همه دستورات آن از قواعد یکنواخت و معینی تبعیت می کنند.

بعلاوه ، زبان جاوا بسیاری از پیچیدگی های سطح ماشین را به عهده گرفته است .برنامه نویسان این زبان مجبورنیستند درگیر جزئیات غیر ضروری شوند.

    جاوا برای ساخت اپلیکیشن های پیچیده نیزمناسب است:

چون کدهای برنامه های جاوا قبل از اجراء بایستی توسط کامپایلر اجرا شوند. این موجب  می شود بسیاری از خطاهای آن ها قبل از تبدیل شدن برنامه به یک اپلیکیشن گرفته وتصحیح شود.بعلاوه در مورد خطاهای هنگام اجرا نیز جاوا دارای دستوراتی  است که مدیریت اینگونه خطاها را به عهده دارند و از توقف برنامه بدلیل خطاهای زمان اجرا جلوگیری می کند.

از طرفی بدلیل اینکه در جاوا دقت بسیاری برای تعریف دقیق هر دستور و هر خط برنامه بکار می رود، به ندرت برنامه نویس با خطاها و اشکالات غیره منتظره و غیر قابل مدیریت مواجه می شود.

این ویژگی ها باعث شده اند که جاوا یک زبان ایده آل برای برنامه های سخت و پیچیده باشد .

      کاربردهای برنامه‌نویسی جاوا

برنامه ‌نویسی جاوا شامل زمینه‌های شغلی مختلفی است و کاربردهای زیادی دارد.بیشتر زمینه‌های شغلی مربوط به برنامه‌ نویسی جاوا به عناوین زیر تقسیم میشود.

  به عنوان توسعه دهنده backend

توسعه‌دهنده (back-end) کد سرورهای (back-end) را می‌نویسد. این سرورها شامل سرورهای وب، پایگاه داده ونرم‌افزار است. در حال حاضر این شغل یکی از مشاغل مربوط به جاوا است که از طرف شرکت های بزرگ تقاضای زیادی دارد .و فرصت‌های استخدامی زیادی در آن وجود دارد.

  توسعه دهنده کلان داده ها (big data) :

یک توسعه‌ دهنده کلان ‌داده در کار با مجموعه داده‌های بزرگ تخصص می یابد. تعداد شرکت‌هایی که به دنبال استفاده از اطلاعات موجود در مجموعه‌های داده با نرم‌افزارهای هوشمند تجاری و تصمیم‌گیری هستند روز به روززیاد می شود. به همین دلیل فرصت شغلی خوبی دراین زمینه برای برنامه نویسان جاوا به وجود می آید.

توسعه‌دهنده اندروید:

اندروید سیستم‌عاملی مبتنی بر جاوا است. برای توسعه برنامه‌های اندروید با حداقل پیچیدگی ممکن هم باید از زبان جاوا استفاده کنید. زمانی که اندروید را فراگرفتید و در برنامه‌نویسی اندروید تخصص پیدا کردید، فرصت‌های شغلی زیادی را به دست خواهید آورد.

تمام شرکت‌هایی که در فضای مجازی فعالیت دارند .یا خدمات تجارت الکترونیک ارائه می‌دهند، نیاز به این پلتفرم دارند. این شرکت‌ها برای باقی ماندن در صحنه رقابت با دیگر شرکت‌ها باید کارشناس اپلیکیشن اندروید (یا iOS) مخصوص خود باشند. به همین دلیل این شرکت‌ها به برنامه‌نویسان جاوا نیاز حیاتی دارند.

Embedded devices توسعه دهنده   

با توجه به تعداد روزافزون سیستم‌های این حوزه، شامل روترها (Router) ، ابزارهای شبکه و سرگرمی که در آن‌ها از زبان جاوا استفاده‌ شده است، می‌توان گفت که این زمینه شغلی بسیار ایده‌آل و در حال گسترش می باشد.پس برنامه ‌نویسان جاوا فرصت‌های شغلی زیادی خواهند داشت.

در آموزشگاه آینده برترمی توانیدجاوا را بیاموزید و گواهینامه معتبروبین المللی آن را نیزدریافت کنید.این گواهینامه با شرکت وقبولی درآزمون سازمان فنی وحرفه ای امکان پذیراست.

کسانی که قصد مهاجرت کاری یا جهت ادامه تحصیل دارند با آموزش ودریافت این گواهینامه می توانند از امتیاز بالایی برخوردارشوند.

شرکت در دوره
 • خصوصی
 • منقضی شده
 • گواهینامه دوره
52 دانشجو ثبت نام کرده
  ژانویه 2018
  ش ی د س چ پ ج
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری