آموزش طراحی لباس شرق تهران

آموزش طراحی لباس چیست ؟

آموزش طراحی لباس از زیر شاخه های رشته ی پوشاک میباشد که هم به صورت دروس عملی و هم به صورت تئوری آموزش داده میشود . آموزشگاه آینده برتردرشرق تهران ، با مجوزرسمی از سازمان فنی و حرفه ای درجهت کارآفرینی و مهارت آموزی دراین رشته جذاب و پرطرفدار اقدام به برگزاری کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی ، هماهنگ با ساعات آزاد کارآموزان نموده است .

در آموزش طراحی لباس ، طراحی انواع لباس اعم از لباس اداری ، لباس کودک ، لباس زنانه ، مردانه و بچه گانه آموزش داده میشود که هر یک از این دسته ها خودشان به چند زیر شاخه ی دیگر از لحاظ مکانی و زمانی و فصلی تقسیم میشوند .

شاخه ی دیگری از طراحی لباس استایل کردن لباس هست که با طراحی صفر تا صد لباس  تفاوت هایی دارد . همچنین طراحی لباس برای فیلم ، سریال و تئاتر هم از زیر شاخه های این رشته میباشد .

لباس یکی از مواردی است که از گذشته تاکنون همیشه مورد نیاز بشر بوده و با گذشت زمان در حال گسترش می باشد. به صورتی که امروزه برای هر گروه سنی و هر موقعیتی یک لباس مخصوص وجود دارد. طراحی  لباس کودک، طراحی لباس عروس، طراحی لباس شنا، طراحی لباس مشاغل، طراحی مانتو، طراحی لباس ورزشی، طراحی لباس فیلم و طراحی لباس تاتر و  غیره تاییدی بر این مطلب می‌باشد. بنابراین تحصیل در یک رشته مرتبط با لباس و طراحی لباس بیشتر از گذشته مطرح خواهد بود و وضعیت مدو فشن در جهان پیوسته رو به بهبود است.

در رشته ی طراحی لباس چه چیزهایی می آموزیم ؟

کشیدن مانکن چوب کبریتی ، سه بعدی ، خمیری

طراحی فیگور

کشیدن انواع و اجزا لباس مانند انواع یقه ،آستین و….

شناخت انواع پارچه

جنسیت سازی انواع پارچهآموزش طراحی لباس عروس

معنا و مفهوم نقاط و خطوط در لباس

شناخت انواع اندام ها و ایرادات اندامی و رفع آن ها در لباس

شناخت انواع سیلوئت ها

بررسی دهه های مختلف تکامل در لباس و مد

شناخت سبک های مختلف لباسی

رنگ شناسی و ست های رنگی

شناخت اکسسوری های مختلف

طراحی اکسسوری مناسب هر لباس

الهام گرفتن از سوژه و طراحی لباس از آن

کالکشن زدن

نقاشی و چاپ روی پارچه

طراحی لباس دیجیتال ( مارولوس )

آموزشگاه طراحی لباس شرق تهران

 

چه کسی طراحی لباس را اختراع کرد؟

اولین طراح لباس که چیزی فراتر از خیاطان ساده آن زمان بود، “چارلز فردریک ورث” که در قرن نوزدهم میلادی می زیست. پیش از اینکه او خانه طراحی  خود را در پاریس تاسیس کند، لباس ها توسط خیاطان ناشناس و بر اساس استاندارد های مد لباس های سلطنتی دوخته می شد.

ورث اولین طراحی بود که به جای پیروی از خواسته های مشتریانش، به آنها لباس مناسب را پیشنهاد می داد. خانه مد او آغازگر هنر طراحی مد در دنیا بود.

آموزش طراحی لباس آموزشگاه آینده برتر

حرفه ی طراحی مد زمینه های مختلفی دارد…

لباس روزانه زنانه

لباس شب زنانه

لباس مردانه

لباس رسمی مردانهآموزش طراحی لباس آموزشگاه آینده برترب

لباس بچه گانه

لباس اداری زنانه

لباس اداری مردانه

لباس عروس

لباس ورزشی

و…

صنعت مد در جهان..

امروزه مد و طراحی لباس بسیار شناخته شده و مورد توجه قرار گرفته است و کشورهایی صاحب سبک در جهان شناخته شده اند اعم از : ترکیه ، ایتالیا ، فرانسه ، کانادا و آمریکا

پاریس به عنوان پایتخت مد

در آغاز قرن بیست ، ابتدا تحولات جدید در مد پاریس اتفاق افتاد و از آنجا به سایر نقاط گسترش می یابد . طرح های جدید لباس قبل از همه گیر شدن در جهان ابتدا از پاریس متولد میشوند . در واقع پاریس به عنوان پایتخت مد در جهان است . در اواسط قرن بیست لباس های به روز شروع به تولید انبوه کردند . و تولیدات انبوه افزایش یافتند و مردم انتخاب های بیشتری برای پوشاک داشتند ، در اواخر قرن بیست آگاهی مردم از مد افزایش یافت و آنها به جای اتکا به روندهای حاکم بر بازار ، شروع به انتخاب لباس برای خودشان بر اساس راحتی و سبک دلخواه خود کردند

 

در سالهای اخیر مد در ایران هم طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و چندین برند در طراحی لباس های مختلف فعالیت گسترده ای دارند .

آموزش طراحی لباس آموزشگاه آینده برتر

طراح لباس کیست؟

طراح لباس همان کسی است که با بهره گرفتن از هنر نقاشی و تکنیک‌های دوزندگی، طرحی نو درمی‌اندازد. یک طراح لباس علاوه بر اینکه به هنر نقاشی و دوخت مسلط است، ذهن خلاقی هم دارد. او با ایده گرفتن از طبیعت، عناصر فرهنگی و اجتماعی و حتی مفاهیم انتزاعی دست به طراحی می‌زند.

برای یک طراح لباس حرفه‌ای، مدرک کارشناسیِ طراحی پارچه و لباس کافی نیست، او با تسلط بر هنرهای بصری، تجسمی، طراحی عمومی و طراحی گرافیک خود را توانمندتر می‌کند. تا جایی که از مطالعه تاریخ و فلسفه هنر هم غافل نمی‌ماند.

مراحل طراحی و اجرای یک لباس چیست ؟

در ابتدا سوژه الهام گرفتن را مشخص میکنیم

سپس تعیین نوع لباس ، فصل و زمان و مکان پوشیدن آن

طرح زدن را آغاز میکنیم

انتخاب ست رنگی

انتخاب اکسسوریآموزش طراحی لباس در آموزشگاه آینده برتر

طراحی اکسسوری

انتخاب پارچه

تعیین سایز لباس

الگو سازی

برش

دوخت لباس

آماده سازی اکسسوری

عکاسی از لباس و اکسسوری

 

اگر به طراحی لباس علاقه مندید….

بهتر است آن را آکادمیک و در آموزشگاه معتبر با اساتید حرفه ای آموزش ببینید . چرا که در تمام دنیا این رشته رشته ای دقیق و آکادمیک میباشد و باید آنرا اموزش ببینید .

چرا آموزشگاه ما ؟؟

آموزشگاه آینده برتر با اساتیدی مجرب و فارغ التحصیل از دانشکده های معتبر با به روزترین دانش و اطلاعات، آماده ی آموزش به علاقه مندان میباشد و از انجا که این رشته هم بصورت تئوری و هم به صورت عملی هست اساتید خاص جداگانه در تخصص های تئوری و عملی اماده تدریس میباشند . و در ترم پایانی شما هنرجویان عزیز صفر تا صد اجرای یک پروژه را زیر نظر اساتید خود انجام داده و آن را اجرا میکنید و نکات بازار کار و راه های ورود به بازار کار را آموزش میبینید .

این دوره به مدت 8 ماه میباشد تا شما صفر تا صد طراحی لباس و استایل لباس را بیاموزید.

 

 

 

دوره محدود
 • خصوصی
 • 8 ماه
 • گواهینامه دوره
0 دانشجو ثبت نام کرده

  مزایای مدرک فنی و حرفه ای

   

  • قابلیت ارائه به سازمان مربوطه
  • دریافت وام کارآفرینی
  • ترجمه به زبان‌های زنده دنیا
  مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری