مایا (MAYA)

مایا یکی از بهترین و کامل ترین نرم‌افزارهای ساخت  انیمیشن و مدل‌سازی و متحرک‌ سازی سه بعدی است. مایا خیلی وسیع در استودیوهای فیلم‌سازی، انیمیشن وصنعت بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌گردد.البته نقطه قوت مایا در ابزارهای مدل‌سازی آن است .

یکی از تکنولوژی های بکاررفته دراین برنامه تکنولوژی نربز(NURBS) است که با کمک آن می توان اشیا ء طبیعی مثل گیاهان ، سنگ ها و چمن ،موو….     طراحی کرد.

آموزشگاه آینده برتربا مجوز رسمی از سازمان فنی وحرفه ای و 20 سال سابقه درخشان ، می تواند شما را درزمینه آموزش مایاو کلیه نرم افزارهای گرافیک ،انیمیشن و تدوین فیلم و همچنین صدور گواهینامه بین المللی برای هریک ازدوره های آموزش  دیده یاری دهد .

     مزایای ویژه نرم افزارمایا

 • نرم افزارمایا در Rendering بسیارتواناست .
 • متریال های متنوعی دارد.
 • انعطاف پذیراست .
 • قابلیت های شخصی سازی  (customization) دارد.
 • به علت جامع بودن ،هربخش ویرایش و ایجاد یک مرحله از ساخت انیمیش را برعهده دارد و نیاز به نرم افزارهای جانبی را خیلی کم می کند.
 • قابلیت توسعه پذیری از طریق زبان های برنامه نویسی c++ و پایتون را دارد.
 • مایا قابلیت قابلیت نصب پلاگین های (vray _ Arnold _ redshift _ ziva و…) را دارد که این موجب سهولت کار با آن می شود.
 • امکان کاربا نرم افزار مایا به صورت انفرادی و گروهی وجود دارد.

آموزشگاه آینده برتربا مجوز رسمی از سازمان فنی وحرفه ای و 20 سال سابقه  درخشان ، می تواند شما را درزمینه آموزش مایاو کلیه نرم افزارهای گرافیک ، انیمیشن و تدوین فیلم و همچنین صدور گواهینامه بین المللی برای هریک ازدوره های آموزش دیده یاری دهد .

 

انیمیشن سازی و ساخت کارتون درمایا
انیمیشن سازی و ساخت کارتون درمایا

   موارد استفاده از نرم افزارمایا :

  ساخت مدل هاوانیمیشن های سه بعدی ازساده تاپیچیده .

 • ساخت شخصیت های کارتونی .
 • ساخت جلوه های ویژه بصری وصحنه های خارق العاده برای آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی و فیلم های سینمایی .
 • استفاده در پروژه ها ی معماری برای ایجاد طراحی ها و مدل سازی های سه بعدی
 • استفاده در بازی سازی

بازی سازی با مایا

مراحل کار با نرم افزار مایا :

 • مدلسازی :

برای ساخت یک انیمیشن کلیه عناصر صحنه و خود صحنه و هرچیزی  که می خواهیم  نمایش دهیم  باید ساخته شود. به این مرحله  مدلسازی گفته می شود. مایا به شما این توانایی را می دهد که آبجکت مورد نظر خود را به آسانی بسازید.

مدل ها در مایا در سه حالت پالیگان ، نربزو سابدیویژن می باشند .که هرکدام ویژگی خاص خود را دارد و با توجه به نیارتان می توانید ازآن استفاده کنید.

همچنین نرم افزار مایا با نرم افزار های دیگر مدلسازی و بازی سازی و فتوشاپ هماهنگی دارد و به راحتی می تواند مدل هارا به این نرم افزار هاانتقال دهد و به اصلاح آنها بپردازد.

 • ریگینگ :

مرحله بعدی پس از ساخت مدل ، ریگینگ می باشد . ریگینگ مراحل ساخت یک مجموعه منظم از دیفرمرها و اکسپرشن ها و کنترل هایی است که به مدل وصل میشوند . مایا با کمک زبان های mel وپایتون می تواند این توانایی را به انیماتور بدهد که که سخت ترین ریگ ها را به راحتی بسازد .

یکی دیگر از توانایی ها ی مایا این است که با کمک آن می توان به صورت دقیق ازاندام وعضلات بدن انسان شبیه سازی کرد . این خاصیت به انیماتور این امکان را می دهد که بتواند حرکات را به صورت واقعی ایجاد کند.

 • انیمیت :

به حرکت وجابجایی موضوعات (objects) از جایی به جای دیگر در زمان مشخص انیمیت گویند. در مایا به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. این موضوعات شامل حرکات عوامل موجود در پس زمینه تا کاراکترها اعم از انسان وحیوان ، حرکات چهره وحتی مباحث پیچیده موشن کپچرمی باشد. وبه همین دلیل مایا بهترین برنامه برای ساخت انیمیت از نظرکمپانی های بزرگ انیمیشن سازی می باشد.رندر گیری در مایا

 • رندرینگ :

تبدیل مدل های خام به مدل هایی که ظاهر واقعی ویا فانتزی دارند را رندرینگ گویندکه از مهمترین مراحل ساخت انیمیشن می باشد .

مایا با کمک موتورهای رندرینگ خود که درواقع پلاگین های آن می باشد این کاررا انجام می دهد.

تا ورژن2017 مایا از موتور منتال ری استفاده می کند که بسیار قوی است .

اما از ورژن 2017 به بعد موتور آرنولد به آن اضافه شد که برای پروسه انیمیشن سازی  بسیار عالی عمل می کند.

همچنین موتورهای دیگری مثل وی ری و یا رندرمن هم به راحتی بر روی مایا اجرا می شوند و موجب می شوند که در بالاترین کیفیت وبه صورت لایه ای رندرهای مورد نظرانجام شود .

پس اگر میخواهید برای انیمیشن ، طراحی نماهای داخلی و خارجی ومواردی  مثل معماری مدل سازی  سه بعدی و رندر گیری کنید، مایا یکی ازبهترین انتخاب ها  برای شما است .

 • داینامیک :

ساخت سیالات مثل دود ، آتش و آب و…. دربخش داینامیک مایا ساخته می شود . مایا این کاررا توسط ابزار های قدرتمند خود مثل فلوید ویا xgen  انجام می دهد.

تعداد زیادی  ابزار دیگر در این نرم افزار وجود دارد که به کمک انها میتوان به ساخت موولباس و ….وهرچیزی که خواسته کارگردانان است پرداخت .

     بازار کار نرم افزار مایا در صنعت انیمیشن :

مایا عضوی تفکیک ناپذیر از صنعت گرافیک کامپیوتری می باشد.اگر قصد دارید مدلساز، ریگر، انیماتور، آرشیتکچر، بازی ساز، مسئول بخش جلوه های ویژه،  شوید شدیداً به یادگیری و تسلط به نرم افزار مایانیازدارید.

با یک جستجو درگوگل درخواهید یافت دردنیا ارزش زیادی برای مشاغل صنعت انیمیشن قائل هستند وبسیاری از شرکت ها برای استخدام افرادی که در کار با مایا تجربه دارند ،اشتیاق دارند .

کسانی که قصد مهاجرت داشته و جویای شغل برای خودمی باشند با یادگیری این نرم افزارقدرتمند درکنار سایر نرم افزارهای گرافیک ، انیمیشن  سازی و تدوین فیلم می توانند رزومه کاری بسیار خوبی را برای خود بسازند .

آموزشگاه آینده برتربا مجوز رسمی از سازمان فنی وحرفه ای و 20 سال سابقه درخشان ، می تواند شما را درزمینه آموزش مایاو کلیه نرم افزارهای گرافیک ، انیمیشن و تدوین فیلم و همچنین صدور گواهینامه بین المللی برای هریک ازدوره های آموزش  دیده یاری دهد .

گواهینامه های سازمان فنی وحرفه ای ، قابل ترجمه ودارای کداستاندارد بین المللی بوده ودر160کشورجهان معتبرمی باشد.

دوره محدود
 • خصوصی
 • 2 ماه
22 دانشجو ثبت نام کرده

  مزایای مدرک فنی و حرفه ای

   

  • قابلیت ارائه به سازمان مربوطه
  • دریافت وام کارآفرینی
  • ترجمه به زبان‌های زنده دنیا
  مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری