دوره برنامه نویسی کودک و نوجوان

به گفته‌ی استیو جابز:

مدیر عامل کمپانی اپل “همه‌ی افراد باید کدنویسی یاد بگیرند، چون کدنویسی به شما یاد می‌دهد که چگونه فکر کنید”

برنامه‌نویسی یک تمرین بسیار خوب برای ذهن انسان است. با این‌که رایانه نیاز به انجام بسیاری از محاسبات ذهنی را از بین می‌برد، اما برنامه‌نویسی سبب می‌شود فرد برنامه‌نویس، تک‌تک اجزای لازم برای حل یک مساله را به‌صورت دقیق تعیین کند و همین امر به تقویت توان او برای حل مساله می‌انجامد. به همین دلیل بسیاری از مدارس در دنیا به آموزش برنامه‌نویسی به کودکان و نوجوانان روی آورده‌اند. در واقع دانش‌آموزان با برنامه‌نویسی می‌توانند برای زندگی در دنیای دیجیتال آماده‌تر شوند.

چرا نوجوانان باید کدنویسی بیاموزند ؟

 • کدنویسی تنها آموزش یک مهارت فنی برای کسب درآمد و یافتن شغل خوب در آینده نیست .بلکه می‌تواند درس‌های بزرگی از زندگی به کودکانمان یاد بدهد.
  یک کودک در حین کدنویسی با مفاهیم اشتباه، شکست و موفقیت آشنا می‌شود و متوجه می‌شود که باید از اشتباهات بزرگ پیشگیری کند و اگر اشتباهی رخ داد سریع به دنبال یافتن علت و رفع آن باشد. همچنین یادمی گیرد که از شکست و اشتباه نهراسد و برای رسیدن به موفقیت، تلاش، پشتکار و مقاومت داشته باشد.کار گروهی را می آموزد و با فرایند روش حل مسئله و آزمون و خطا آشنا می‌شود. کار مسئولانه را می‌پذیرد و برای حل مشکل، منطقی تلاش میکند.
 • برنامه‌نویسی بهترین ابزار برای رشد خلاقیت و تفکر خلاقانه درکودکان هستند. آن‌ها با حل مسئله و روش‌های تحلیل مشکل آشنا می‌شوند و باید برای رفع مشکل انواع روش‌های جدید را امتحان کنند که مستلزم تفکر منطقی و خلاقانه است.
 • شغل‌های آینده هر یک به نوعی مرتبط با یک زبان برنامه‌نویسی باشند . کودک تا زمانی که نتواند کدنویسی کند، نمی‌تواند صاحب شغل شود .یا چیزی را تغییر دهد. از ماشین‌های خودران و تجهیزات هوشمند خانه‌ها تا سیستم‌های پیشرفته خودکار و روبات درون کارخانه‌ها و حتی خیابان‌ها و پارک‌ها، همه و همه برنامه‌ریزی‌شده هستند .برای کوچک‌ترین تغییری به مهارت‌های برنامه‌نویسی نیاز است.
 • برنامه‌نویسی کودکان را ملزم به آموزش نظم و ساختار، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی می‌کند. و به آن‌ها قدرت فوق‌العاده‌ای در مدیریت فرایندها می‌بخشد.
 • آموزش برنامه‌نویسی به بزرگسالان در مقایسه با آموزش آن به کودکان و دانش‌آموزان، بسیار زمان‌بر و سخت‌تر است. ذهن کودک هم‌زمان با رشد خود می‌تواند سریع و بهتر دستورات زبان و روش‌های حل مسئله را یاد بگیرد و به خاطر بسپارد. به همین دلیل، توصیه می‌شود کودکان مهارت‌های کار با کامپیوتر و برنامه‌نویسی را در سنین پایین یاد بگیرند تا در بزرگسالی با مشکل مواجه نشوند.
 • در جهانی که همه‌چیز در حال متصل شدن به اینترنت است، مطمئناً برنامه‌نویس‌ها و افرادی که مهارت کدنویسی داشته باشند، بیکار نخواهند ماند و مشکلات اقتصادی کشور یا رکود بازار جهانی نمی‌تواند بر کسب‌وکارشان تأثیر بگذارد.
  در هر سازمانی صندلی‌های خالی برای برنامه‌نویس‌ها و توسعه‌دهنده‌گان نرم‌افزار و وب وجود دارد . غالباً در مقایسه با مهارت‌های شغلی دیگر حقوق‌ بالاتری دریافت می‌کنند.
  برنامه‌نویس می‌تواند برای خود در خانه کار کرده یا یک شرکت نوپا تأسیس کند .و محصولات و ایده‌های خود را بفروشد. می‌تواند پس از اخراج یا نارضایتی از یک شغل سریعاً در بازار به سراغ شغل دیگری برود و در جهان آینده نگران کسب درآمد نباشد.

تعداد زیادی زبان برنامه نویسی وجود دارد . هر کدام برای انواع مختلف پروژه‌ها مناسبند.

در دوره برنامه نویسی ویژه کودک و نوجوان آموزشگاه آینده برتر ، آموزش 2 برنامه پایتون و   C++ برنامه ریزی شده است تا نوجوانان ما با یادگیری این دو برنامه سودمند پا به عرصه پهناور برنامه نویسی گذارند ودراین راه موفق گردند.

 

 پایتون python                     

پایتون یکی از برنامه های منحصر به فرد محسوب می‌شود .چون برای آموزش و یادگیری بسیار ساده است وانعطاف پذیری دارد. به خصوص برای کودکان و نوجوانان که تجربه‌ی برنامه نویسی ندارند. با پایتون، می‌توان به سرعت و سادگی برنامه‌های قابل استفاده‌ای ساخت.

این زبان با قابلیت‌های فراوان و شگفت انگیزی که دارد تحولی در دنیای برنامه نویسی تحت وب تا بازی سازی بوجود آورده است.

پایتون ابتدا در سال 1991 وارد دنیای برنامه نویسی شد . در سال‌های اخیر بسیارموردتوجه برنامه نویسان قرارگرفته  و روز به روز بر طرفداران آن افزوده می‌شود.پایتون هنوز در ایران جایگاه خود را پیدا نکرده است . اما آینده روشنی برای آن می‌توان تصورکرد. زیرا این زبان کاربردهای فراوانی دارد . در بسیاری از سایت‌های بین‌المللی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

یادگیری این زبان به طور قابل توجهی آسان است و از آن می‌توان به عنوان مبنایی برای یادگیری دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی نیز بهره برد.

تعداد کلمات کلیدی پایتون کم، ساده و کاملا قابل درک است . این موضوع فهم و یادگیری آن را برای کاربران تازه‌کار بسیار ساده کرده است. در واقع این زبان پیچیدگی‌های معمول سایر زبان‌ها را ندارد. و پس از برنامه نویسی، منطق آن کاملا قابل درک است.

کاربردهای زبان پایتون

زبان پایتون دارای کاربردهای متنوعی در شرکت‌های بازی‌سازی، چارچوب‌های صفحات وب، برنامه‌های کاربردی، توسعه زبانی، پیش‌نمونه‌سازی، برنامه‌های طراحی گرافیکی و دیگر موارد دارد. این موارد موجب شده‌اند پایتون جایگاه ویژه‌ای در بین زبان‌های برنامه‌نویسی پیدا کند.

بر اساس آمار گوگل، در سال ۲۰۱۸، پایتون به جایگاه اول صعود کرده است . پایتون به محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی برای یادگیری مبدل شده است.

ما برای شروع آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان، زبان پایتون را توصیه می‌کنیم، چون بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی از نشانه‌ها و کلمات اختصاری استفاده می‌کنند، اما زبان پایتون این طور نیست ساده و پرکاربرد است .

بازار کار پایتون

مدیران فیس بوک پیش‌بینی می‌کنند که تا ۲۰ سال آینده بیشتر مشاغل به برنامه نویسی وابستگی خواهند داشت . اما برنامه نویسی فقط یک مهارت شغلی نیست .

با آموزش برنامه نویسی ،کودکان می‌توانند کارهایی مثل بازی سازی، انیمیشن سازی و حل کردن مساله‌های جذاب را انجام دهند. به علاوه آموزش برنامه نویسی بسیار سرگرم کننده است. و مهارت حل کردن مشکلات در زندگی را افزایش می‌دهد.

هنگامی که فردی پایتون می‌آموزد، هیچ وقت با کمبودی در استفاده از مهارت‌های خود مواجه نخواهد شد.و بیکار نخواهد ماند. وقتی بسیاری از شرکت‌های بزرگ بر استفاده از یک زبان تکیه و تاکید دارند، کسانی که برآن زبان تسلط دارند، پول خوبی به دست آورند.

 • درآمد برنامه‌نویسان پایتون در میان ۱۰ زبان پر درآمد در آمریکا اول بوده است . پس از آن زبان های روبی و جاوا قرار دارند. همچنین، زبان برنامه‌نویسی پایتون رتبه سوم را برای بیشترین آگهی‌های شغلی منتشر شده به دست آورده است.
 • با تلاش و کمی زمان، این امکان وجود دارد تا کودک شما هم آموزش برنامه نویسی پایتون را یاد بگیرد. این یک مهارت حرفه‌ای و منحصر به فرد است که می‌تواند در زندگی آینده برایش بسیار مفید باشد.

زبان برنامه نویسی++ C

آموزش ++C برای نوجوانان

زبان سی پلاس پلاس در همه جا کاربرد دارد و مورد استفاده قرار میگیرد.

زبان c++ پایه و رکن اصلی یادیگری زبانهای برنامه نویسی دیگر است.

کاربردهای زبان برنامه  نویسی ++C

 • برنامه های هک و امنیت، برنامه های ویروس یابی و ساخت ویروس
 • رباتیک و سخت افزارها
 • ساخت کامپایلرها،طراحی وب ، سیستم عامل ویندوز و لینوکس
 • مرورگرهای اینترنتی مانند گوگل کروم، اوپرا، فایرفاکس
 • محصولات Adobe مانند فتوشاپ، ایلستریتور، ایندیزاین
 • آمازون به عنوان بزرگ‌ترین سایت تجارت الکترونیک
 • محصولات Autodesk برای طراحی به کمک رایانه
 • فیسبوک نیز به عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی، استفاده گسترده‌ای از ++C کرده است.
 • نرم افزارهای ریموت دسکتاپ و نرم افزار اسکایپ
 • صنعت بازی سازی ،گیم ها و کنسول های بازی
 • نرم افزارهای مهندسی ، صنعت خودروسازی معماری
 • سیستم های بانکی ، ،شبکه های کامپیوتری، تجهیزات مدرن، هوش مصنوعی
 • علوم پزشکی،CNC، حسگرها و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

به همین دلیل دانش آموزان، دانشجویان و مهندسان رشته های مختلف این زبان را فرا می گیرند.

ازآنجایی که یکی از مهم ترین اهداف آموزشگاه کامپیوتر آینده برتر ، اشتغال زایی برای قشرجوان می باشد ، با آموزش این دو برنامه مفید آرزو داریم گامی موثر دراین راه برداریم.

 

دوره محدود
 • خصوصی
 • 4 ماه
 • گواهینامه دوره
69 دانشجو ثبت نام کرده

  مزایای مدرک فنی و حرفه ای

   

  • قابلیت ارائه به سازمان مربوطه
  • دریافت وام کارآفرینی
  • ترجمه به زبان‌های زنده دنیا
  مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری