آموزشگاه طراحی صنعتیدیپلم نقشه‌کشی صنعتی به کمک رایانه

یکی از رشته های  دیپلم ، در آموزشگاه طراحی و نقشه کشی صنعتی  آینده برتر رشته «نقشه‌کشی صنعتی به کمک رایانه»  می باشد که در زمینه صنعت از گروه مکانیک قرار دارد. این دیپلم با تعداد دروس کم ، دیپلم مناسبی برای کسانی است که به طراحی صنعتی علاقه داشته و می خواهنددرزمان کوتاهی دیپلم بگیرند.

آموزشگاه طراحی و نقشه کشی صنعتی  آینده برتر درشرق تهران ، با بهره مندی از اساتید مجرب ، شما را درگرفتن این دیپلم کاربردی و کوتاه مدت یاری می دهد.

پیشرفت و توسعه صنعتی و افزایش مبادلات تکنولوژیکی بین کشورها، به خصوص در قرن بیستم، پیدایش و تکامل زبان جدیدی به نام نقشه‌کشی را موجب شده است که با استاندارد کردن قواعد و مبانی آن توسط مؤسسه ISO و تلاش‌های بی‌وقفه طراحان و صنعتگران مدارج ترقی را پیموده است.

امروزه نقشه‌کشی با دخالت وسایل مدرن و بهره‌گیری از افزارهای جدید به صورت بازویی قدرتمند صنایع را رهبری می‌کند. تنها توجه به این نکته که روزانه حجم عظیم از محصولات صنعتی تولید می‌شود که هرکدام نیاز به نقشه‌های بسیار دقیق و گویا دارند شاهد این مدعاست. بدین ترتیب این زبان به متخصصانی نیاز دارد که با اصول و قواعد آن به درستی آشنا بوده، بتوانند ایده‌ها و طرح‌های مبتکران را با دقت لازم به روی کاغذ بیاورند. بنابراین نقشه در هر نقطه‌ای از دنیا که ترسیم شود، در هر نقطه دیگر قابل خواندن و ساخت خواهد بود.

نقشه‌کشی صنعتی در اصل، زبان بین‌الملل صنعت است که معرفی و ساخت قطعات و ارائه طرح‌های گوناگون صنعت تنها توسط آن امکان‌پذیر است و پل ارتباطی بین طراح و سازنده است.

دانش‌آموزان در این رشته با طراحی وسایل و قطعات جدید برای دستگاه‌های مختلف فنی آشنا می‌شوند و درنهایت ترسیم نقشه‌های صنعتی را پیدا می‌کنند.

سرفصل دروس دیپلم نقشه کشی صنعتی به کمک رایانه

– نقشه کشی صنعتی درجه ۲ (استاندارد درس نقشه کش صنعتی)

نقشه کش صنعتی شغلی از حوزه مکانیک است که شامل شایستگی های بکارگیری ضوابط ایمنی و بهداشت در محیط کارگاه، فلزکاری، ترسیم خطوط و اشکال هندسی، ترسیم نما از مدل، ترسیم نماهای سه بعدی و مجهول یابی، ترسیم برش های صنعتی، اندازه گذاری نقشه، ترسیم نقشه با دست آزاد ( اسکچ) ، ترسیم نقشه های ساده در اتوکد، ترسیم نقشه اجزاء ماشین در محیط اتوکد، مدلسازی در محیط اتوکد، ترسیم برخورد و گسترش احجام در محیط اتوکد، ترسیم نقشه های مونتاژ و دمونتاژ در محیط اتوکد و اجرای پروژه در محیط اتوکد و تهیه مستندات می باشد. این درس یک درس پیش نیاز برای دیپلم نقشه کشی صنعتی محسوب میشود.

– کارور solidworks (استاندارد کارور solidworks )

نقشه کش صنعتی با نرم افزار SOLID WORKS شغلی از حوزه مکانیک است که شامل شایستگی ترسیم در محیط اسکچ با نرم افزار SOLID WORKS، ایجاد مدل های حجمی سه بعدی با نرم افزار SOLID WORKS، نما گیری از مدلهای سه بعدی با نرم افزار SOLID WORKS، تهیه نقشه های اجرایی با نرم افزار SOLID WORKS و مونتاژ قطعات با نرم افزار SOLID WORKS می باشد

– کارور Inventor (استاندارد کارور inventor)

نقشه کش صنعتی با نرم افزار Inventor شغلی از حوزه مکانیک است که شامل شایستگی های ایجاد مدل های سه بعدی(part modeling) با نرم افزار Inventor، مونتاژ مدل های سه بعدی و استفاده از کتابخانه قطعات در نرم افزار Inventor، نما گیری از مدلهای سه بعدی و تهیه نقشه های اجرایی در نرم افزار Inventor، تهیه پروژه طراحی و ساخت سازه های فلزی در نرم افزار Inventor و تهیه مستندات عکس و فیلم انیمیشن در نرم افزار Inventor می باشد

– نقشه کش و طراح به کمک رایانه (استاندارد درس نقشه کش و طراح با رایانه)

 

مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری