آموزش اتوکد (AutoCAD)

اتوکد (AutoCAD) نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه هاي مهندسی و صنعتی به کار می‌رود.این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسك است.

كاربردهاي نرم افزار اتوكد

این نرم افزار به مهندسان این امکان را می‌دهد تا بتوانند ایده‌های ذهنی خود را پیاده‌سازی کرده و با کمک ابزار ترسیم آزاد سه بعدی، به طراحی و مستند سازی هوشمند محصولات خود بپردازند.طیف قابلیت‌های این نرم افزار تا حدی گسترده است که محدود به یک رشته و صنعت خاص نمی‌شود .تقریباً در تمامی امور طراحی و ترسیم مدل‌های سه بعدی در رشته‌های الکترونیک، عمران، معماری، نقشه‌کشی و مدل‌سازی کاربرد دارد.

  • کاربردهای اتوکد به عنوان ابزار طراحی مهندسی

ترسیم اجزای مهندسی، طرح های پایه و تحلیل سیستم های HVAC نقش مهمی درمهندسی شهر، مکانیک، سیستم ها و برق دارند.با استفاده از این نرم افزار خطاهای انسانی به حداقل می رسد.اتوکد در استفاده از ابزارهای طراحی کاملا حرفه ای عمل می کند و دقت و صحت زیادی دارد.
پس می توان ازاتوکد برای طراحی قطعات مکانیکی، تحلیل سیستم های برق و لوله کشی و حل مشکلات مربوط به آنها به خوبی استفاده کرد.

  •  اتوکد در برنامه ریزی معماری

بااطلاعات کافی در مورد اتوکد هر کسی می تواند پروژه های مربوط به طراحی ساختمان را انجام دهد.نسخه های جدیدتر اتوکد شامل ابزارهای تحلیلی لازم برای تجزیه و تحلیل اجزای ساختمان و حل مشکلات مربوط به فشار و بار مصالح هستند.
با این امکانات ویژه ،شما با استفاده از اتوکد می توانید یک نقشه ساختمانی طراحی کرده وتحلیل های مربوط به مقاومت آنرا قبل از شروع به ساخت انجام دهید.این توانایی کمک زیادی درجهت محاسبات مقاومت مصالح به مهندسین عمران و معماری می دهد.

  •  اتوکد در طراحی گرافیکی

با وجود اینکه ابزارهای پیشرفته ای درطراحی گرافیک وجود دارند، اما توانایی های اتوکدموجب شده که کاربران بتوانندپروژه های معماری را طراحی کنند و از ابزارهای موجود در این برنامه همزمان بانرم افزارهای مایا و 3d max  و سایر برنامه های طراحی استفاده کنند.
طراحان می توانند از اتوکد برای طراحی ساختمان ها ونقشه های معماری و سپس تبدیل آنها بر روی اپلیکیشین های مدل سازی پیشرفته استفاده کنند.

  •  اتوکد در چاپ سه بعدی

با استفاده از اتوکد، علاقمندان به چاپ سه بعدی می توانند مدل های 3D را بسازند. واز پرینتر سه بعدی برای چاپ کارهای خود استفاده کنید.فقط کافیست طرح های مورد علاقه تان را در فرمت .stl که بیشترپرینترهای سه بعدی و نرم افزارها با آن کار می کنند قرار دهید.

  • کاربردهای اتوکد به عنوان ابزار طراحی صنعتی

هدف از هر سازمان صنعتی و تولیدی کسب درآمد برای تامین مخارج تولید است و در این زمینه اتوکد می تواند هزینه های آنها را کاهش دهد.با استفاده از CAD متخصصان صنعت می توانند نمونه های مختلفی از اشیا را طراحی کنند.
اتوکد ابزار طراحی نمونه اولیه و بررسی نقاط ضعف احتمالی را فراهم می آورد وبا استفاده از آن می توانید با دقت بیشتری سرمایه گذاری کنید.در نتیجه طراحان هم از نمونه مجازی برای تبلیغات و جستجو برای سرمایه استفاده خواهند کرد.

آموزش اتوکدصنعتی

  • کاربرد های اتوکد در صنعت مد

اتوکد نرم افزار طراحی است و ابزار لازم برای طراحی هر چیزی که شما بخواهید را دارد و بدون شک مد نیز از آن مستثنی نیست.نرم افزار CAD می تواند انواع شکل های سه ضلعی، چند ضلعی و سایر انواع را طراحی کند.

الگوی طراحی طلا و جواهر و لباس و ….  را نیز می توان با اتوکدطراحی کرد.

اتوکد دو بعدی

 اتوکد دو بعدی مهمترین کاربرد اتوکد را برای مهندسین دارد .

معماران و مهندسان صنعتی برای رسم نقشه ها و پلان های دو بعدی بسیارازآن استفاده می کنند.  اتوکد دو بعدی یکی از بهترین محیط ها برای ترسیمات نقشه است.

این نقشه ها شامل پلان ها ، مقطع، سایت پلان و… هستند.  این فضا توانایی کشیدن پلان های معماری به همراه تمامی نقشه های فاز2 و اجرایی را دارد. و همین امر سبب محبوبیت زیاد این برنامه شده است.

به دلیل فراگیر بودن این نرم افزار در محیط های اداری و آموزشی و هم چنین سرعت بالا در ترسیم و دقت زیاد ان است که یادگیری این نرم افزار برای رشته های مهندسی و فنی یک از واجبات است . هم چنین اتوکد به شما در کسب درآمد بیشتر،  کمک خواهد کرد.

 اتوکد سه بعدی

اتوکد سه بعدی برای طراحی حجم های سه بعدی کاربرددارد .  در این محیط می توانید با سه بعدی کردن حجم مورد نظر خود، آن را برای رندر گیری آماده کنید.

شما می توانید خطوط ابتدایی حجم خود را درمحیط دو بعدی اتوکد رسم کنید. سپس وارد محیط سه بعدی شده و با کمک خطوط ابتدایی که رسم کردید. خطوط خود را به حجم تبدیل نمایید.

سپس این احجام را برای رندر گیری وارد نرم افزار های دیگری کرده و از قدرت اتودسک لذت ببرید.
شما با سه بعدی کردن حجم خود توانایی این را دارید. که وارد حجم خود شده دور آن قدم بزنید و اشکالات احتمالی کار خود را متوجه شده و اصلاح نمایید. , و با چرخش به دور کار خود، آن را از زوایای مختلف بررسی نمایید.

این مسئله امکان این را فراهم می کند تا تصوری نزدیک به واقعیت از کار مورد نظر خود داشته باشید. تا بهتر به مشکلات احتمالی آن واقف شده و آن را رفع کنید.
هم چنین می توانید به راحتی برای یک مسئله چندین طرح را طراحی نموده و به کارفرما و یا استاد خود نشان دهید. تا بدین ترتیب، قدرت انتخاب را به کارفرمای خود داده باشید.

آموزش اتوكد به صورت جامع و کاربردی و درمدت زمان کوتاه به صورت کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی و به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و آنلاین برگزار میشود.

 همچنین کارآموزان عزیز که امکان استفاده از کلاس حضوری یا آنلاین آموزشگاه آینده برتر را ندارند با تهیه فیلم های آموزشی که توسط اساتید آموزشگاه آینده برتر با سرفصل های سازمان فنی وحرفه ای تولید گردیده این دوره را آموزش ببینند و برای رفع اشکال از طریق واتساپ با مدرس درارتباط باشند.

درآموزشگاه معماری آينده برتردرشرق تهران بامجوزسازمان فنی وحرفه ای همراه با گواهینامه بین المللی جهت مهاجرت برگزار مي گردد.

سایر دوره های آموزشی نرم افزارهای معماری مجتمع فنی آینده برتر:

 

دوره های معماری آموزشگاه معماری آینده برتر

 

    

مشاوره بیشتر

   آدرس ما: 

تهران، تهران نو، پایین تراز میدان امامت، نبش خیابان عبدالعظیمی، پلاک 101، واحد 2

     شماره تماس:

02177151273 ، 02177163338

 

اینستا گرام آموزشگاه آینده برتر

مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری