طراحی-نما

آموزش طراحی نمای ساختمان

شما می توانید دوره محبوب و پولسازآموزش طراحی نما را در قالب کلاس های آموزش طراحی نمای ساختمان در بهترین آموزشگاه معماری شرق تهران بگذرانید . کلاس طراحی نما به صورت تئوری و عملی ، همراه با اجرا در نرم افزار اتوکد و 3D Max برگزار می شود. دوره طراحی نمای ساختمان ویژه دانشجویان معماری و یا معمارانی است که برای تکمیل اطلاعات خود در زمینه طراحی نما ، نیاز به راهنمایی استاد مجرب دراین حوزه دارند.

مدت این دوره محبوب بسته به اطلاعات قبلی کارآموزان و میزان آشنایی با نرم افزارهای اتوکد و 3D Max ؛ دارد ، و به طور متوسط 40 ساعت می باشد .

طراحی نما جزء مهمترین مراحل طراحی یک ساختمان محسوب میشود و یکی از تخصص های پولساز در حوزه معماری می باشد.

چرا طراحی نما یاد بگیریم ؟

یکی از بخش های مهم ساختمان و اولین سطحی که در دید ناظر به حساب می آید، نمای ساختمان میباشد. یک  نمای زیبا معرف یک ساختمان ایده آل است به همین دلیل اصول درست طراحی نما در بالا بردن ارزش ساختمان در منطقه و محله شما نقش مهمی دارد ، شما میتوانید با بالا بردن  کیفیت نمای ساختمان ارزش مالی ساختمان را چند برابر کنید.

برای مثال تصور کنید یک فرد معمار شروع به ساخت بنا می کند و به صورت حرفه ای فرم کلی و فضای داخل ساختمان را به نحو احسن اجرا می کند اما به هر دلیلی وقت کافی را برای زیبایی نمای ساختمان نگداشته است و همین از ارزش ساختمان کم می کند.

تصور کنید زمانی که پروژه تمام شد ، فضای داخل ساختمان به بهترین شکل ساخته شده  اما نمای جذابی ندارد و مخاطب را جذب نمیکند.

درعصر حاضر ، سبک ها و طراحی های متنوعی برای نمای ساختمان پ وجود دارد. به همین علت در صورت نداشتن آگاهی و کمبود اطلاعات  درمورد هریک از سبک ها ؛  ممکن است در انتخاب سبک  نمای ساختمان مناسب دچار مشکل شوید و انتخابی نادرست داشته باشید . به همین دلیل  شما می توانید با کسب  اطلاعاتی مختصر از هر یک و با در نظر گرفتن نکاتی مثل نوع کاربری ساختمان، سبک نمای ساختمان های اطراف و هم چنین بودجه ی در نظر گرفته شده، انتخابی درست و آگاهانه داشته باشید.

در طراحی نما به چه نکاتی باید توجه کنم؟

طراحی یک پروژه منحصر به فرد است که نکات زیادی را باید در نظر بگیرید که هرکدام در جهت زیبایی نمای ساختمان اثر می گذارد ، اما سه مورد اساسی یعنی سبک نما ، نوع کاربری ساختمان و مصالح مورد استفاده برای نما مواردی  هستند که باید به طور ویژه ای به آن ها توجه شود.

انواع سبک های طراحی نما

در طراحی نما سبک های مختلفی وجود دارد که هر طراح بسته به نوع کاربری ساختمان ، سلیقه و بودجه ای که در اختیاردارد سبکی را انتخاب و اجرا می کند.

تعدادی از انواع سبک های طراحی نما شامل :

 • نمای کلاسیک(نما رومی) :

 • یکی ازنماهای رایج و پرطرفدار ، نمای کلاسیک یا رومی می باشد. نما رومی به نماهایی گفته می شود که در آن از جزییات و المان های زیادمانند ستون ها،صراحی، قرنیز های رومی و قوس های گرد و عریض استفاده می کنند . مهم ترین مشخصه نمای رومی تقارن میان دو طرف آن است .
 • نمای نئو کلاسیک :

 • سبک نئوکلاسیک را  ترکیبی از دو سبک مدرن و کلاسیک می باشد؛  متریال مورد استفاده در این سبک، مشابه سبک مدرن است؛ اما طراحی نما در سبک نئوکلاسیک طبق سبک کلاسیک می باشد.
 • سبک مینیمال :

 •  سبک مینیمال بر پایه ساده گرایی است .بیشتر در طراحی نمای ویلاها استفاده می شود  . در طراحی نما به سبک مینیمال ، هرگونه نقوش تزئینی حذف شده و  و با کمک گرفتن از نورپردازی و فضاسازی، طراحی نمایی حرفه ای و درخشان انجام می شود.
  در سبک مینیمال، بیشتراز رنگ های روشن استفاده می شود. فضا سازی با کمک اشکال مکعبی شکل و کمک گرفتن از نورپردازی انجام می شود.
  اصل اساسی در سبک مینیمال، طراحی زیبا با حداقل جزئیات و تزئین است.
 • سبک post modern

  در طراحی نما به سبک پست مدرن ، اشکال هندسی به کار رفته منحنی یا قوس دار هستند.  طرفداران بسیاری داخل ایران دارد. در واقع در طراحی نما به سبک پست مدرن، دست معمارکاملاً باز گذاشته شده تا طرح های نو و جذاب خلق کند و این ویژگی، برتریِ سبک پست مدرن را نسبت به سایر سبک های رایج طراحی نما، ثابت می کند.
  ویژگی دیگر طراحی نما به سبک پست مدرن باز بودن دست معمار و طراح نما در استفاده از رنگ های گرم، در کنار رنگ های روشن و سرد یا به تنهایی است این ترکیب رنگی باعث ایجاد تضاد جذاب و خیره کننده می شود که توجه رهگذران را بسیار جلب می کند .

طراحی نما

مشاوره بیشتر

   آدرس ما: 

تهران، تهران نو، پایین تراز میدان امامت، نبش خیابان عبدالعظیمی، پلاک 101، واحد 2

     شماره تماس:

02177151273 ، 02177163338

 

اینستا گرام آموزشگاه آینده برتر

مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری