دیپلم معماری

دیپلم معماری 

دیپلم معماری یکی از دیپلم های محبوب و نسبتاً آسان برای علاقمندان آن می باشد.

دیپلم معماری دردوشاخه معماری و طراحی داخلی ارائه می گردد.  دیپلم معماری فعلا درقالب 2 استاندارد مجموعه هشتم و نهم (نظام قدیم ،نظام جدید) ارائه می گردد.

مجموعه هشتم برای دانش آموزانی است که بیشترواحدهای تئوری خودراگذرانده اند.ولی دانش آموزانی که فقط تاسوم راهنمایی یا نهم تحصیل کرده اندو به تازگی تصمیم به ادامه تحصیل گرفته اند،مجموعه نهم ، ارائه می گردد.

درهردومجموعه دبپلم معماری دروس معماری از پایه (نقشه کشی عمومی ساختمان)شروع می گردد و شاخه های مختلف معماری  آموزش داده می شود.

شرط گرفتن دیپلم کارودانش نظام قدیم ،  گذراندن 96 واحد درسی و نظام جدید 105واحد می باشد. مابقی واحدها به صورت تئوری درمدارس شبانه برگزارمیشود.

برای گرفتن دیپلم کارودانش مهم ترین مسئله ای که باید توجه کنید و ضامن موفقیت شما می باشد، مراجعه به آموزشگاه های مجاز فنی وحرفه ای است .

با مراجعه به آموزشگاه های غیرمجاز یا مراکزی که دیپلم فروشی را به شما توصیه می کنند، جز از دست دادن هزینه و وقت شما ، دست آورد دیگری برای شما ندارد !و نهایتاً به دریافت گواهینامه ای تقلبی می انجامد .

آموزشگاه آینده برتردر شرق تهران با مجوزرسمی از سازمان فنی و حرفه ای و 20 سال سابقه درخشان و اساتید مجرب ،می تواند شما را درزمینه آموزش نقشه کشی ساختمان و معماری ودریافت دیپلم معماری یا طراحی داخلی یاری دهد.

افرادی که به رشته طراحی داخلی علاقمند هستند و برای گرفتن دیپلم عجله دارند با انتخاب این دیپلم جذاب می توانند فقط با گذراندن 3 درس به دیپلم طراحی داخلی دست یابند .

ادامه تحصیل دردانشگاه نیز بعد ازگرفتن دیپلم دررشته معماری و طراحی داخلی به راحتی امکان پذیر است .

 

دیپلم طراحی داخلیدیپلم معماری

آشنایی با دروس جذاب رشته معماری و طراحی داخلی :

کاربررایانه :

دراین دوره شما با کامپیوتر آشنا می شوید ، زیرا درعصر حاضر هیچ رشته ای بدون ارتباط با کامپیوتر نمی باشد.از مهارت هایی که دراین دوره به دست
می آورید.به کارگیری مفاهیم اولیه و اساسی کامپیوتر، کار با سیستم عامل ویندوز ، کار با اینترنت، شناخت شبکه و تولید پروژه را شامل می شود .

نقشه کشی ساختمان عمومی :

نقشه کشی عمومی ساختمان مهارتی  است که بیشتر در حوزه عمران مورد استفاده قرار می گیرد .

این مهارت الفبای رشته نقشه کشی ساختمان ، معماری و طراحی داخلی می باشد.

در این دوره مهارت هایی مثل :

تهیه انواع مختلف نقشه های ساختمانی.

برش و نصب کاغذ بر روی میز نقشه کشی.

ترسیم سه نما و برش اجسام ساده و مرکب هندسی.

مرکبی کردن ترسیمات و نوشتن حروف و اعداد با شابلون.

ترسیم پلان فونداسیون .

ترسیم نقشه های کامل یک پروژه با استفاده از نرم افزار دوبعدی اتوکد و . . صورت می پذیرد.

نقشه کشی سازه :

نقشه کشی سازه مهارتی است که بیشتر درحوزه مشاغل عمران و ساختمان  استفاده

می گردد .

از مهارت هایی که کارآموز دراین دوره کسب می کند:

ترسیم پلان فونداسیون. ترسیم جزئیات و شناژ.اندازه گیری و ترسیم نقشه های اسکلت بتنی و فلزی. دیتیلهای مرتبط. ترسیم تیرهای مشبک و قابها و اسکلت بتن آرمه.

نقشه کشی معماری : 

نقشه کشی معماری مهارتی  است که هم درحوزه مشاغل عمران وهم معماری مورد استفاده دارد .دراین دوره کارآموز، ترسیم انواع پلانهای ساختمانی .

طراحی پلان اداری و تجاری، پلانهای ویلایی، پلانهای آپارتمانی در زمینهای محدود.طراحی انواع راه پله های مورد استفاده درساختمان، ….. را می آموزد.

طراحی معماری داخلی :

طراري معماري داخلي مهارتی است که در آن کارآموز ، مهارت هایی از قبیل ؛ترسیم فضاهاي داخلي ساختمان. ترسیم انواع پرسپكتیو .چیدمان فضاهاي داخلي و ساخت ماکت را می آموزد .

درادامه این دوره گذراندن دوره تکمیلی دکوراسیون داخلی که دوره ای بسیار جذاب بخصوص برای خانم ها می باشد ،به کارآموزان توصیه می گردد.

طراح با نرم افزار 3d max :

طراحی معماری با نرم افزار 3dmax از مهارت های حوزه معماری میباشد.دراین دوره کارآموز :

نصب و راه اندازی نرم افزار 3d max و کار با محیط کلی آن.مدیریت دریچه دید و کنترل نمایش صحنه.مدلسازی با ابزارهای ایجاد انواع موضوعات.مدیریت انتخاب و گروهبندی و لایه بندی موضوعات.اعمال دستورات ویرایشی و ابزارهای کمک ترسیمی .اعمال دستورات اصلاح و تغییر موضوعات ترسیمی .کاربرد مواد و نقوش ،ایجاد نور و دوربین . متحرک سازی موضوعات و تولید تصویر گرافیکی از صحنه را می آموزد.

وضعیت ادامه تحصیل در دانشگاه بدون کنکور

راه برای ادامه تحصیل برای کسانی که نیاز دارند یا علاقه دارند باز است .چه در مقطع فوق دیپلم و چه در مقاطع بالاتر.

بعد از اخذ هر دیپلم کاردانش بعنوان دیپلم رسمی میتوانید بدون کنکور وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه علمی کاربردی شوید و فوق دیپلم یا کاردانی خود را بگیرید.

شما  در هر رشته ای حتی غیرمرتبط به رشته دیپلمتان میتوانید در مقطع کاردانی ادامه تحصیل بدهید و مدرک کاردانی بگیرید.

برای مثال یک نفر میتواند در رشته دیپلم معماری دیپلم گرفته و در رشته روانشناسی در مقطع کاردانی ثبت نام کند و ادامه تحصیل دهد. برای آشنایی با رشته های دانشگاه علمی و کاربردی به لینک زیر مراجعه کنید.

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی

این موضوع کمک میکند که افراد در مقطع دیپلم ، رشته های آسانتر را که سریعتر هم به سرانجام میرسد انتخاب کنند و در کاردانی در رشته مورد علاقه خود شرکت کنند.

درکنار آموزش مهارت و دریافت دیپلم درسی ، کسانی که رشته دیپلم معماری یا طراحی داخلی  را انتخاب می کنند در پایان دوره ، 3-5 گواهینامه بین المللی که در 160 کشور جهان معتبر می باشددریافت می کنند .

این مدارک از نظر مهاجرت جهت ادامه تحصیل و یا کاریابی از امتیاز ویژه ای برخورداراست.

آموزشگاه آینده برتر مناسب ترین شهریه ( همراه با تقسیط )را برای دیپلم معماری و طراحی داخلی حتی به صورت خصوصی و هماهنگ با شرایط کاری شمافراهم آورده است . برای اطلاع از شهریه و زمان های برگزاری کلاس ها با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

دیپلم کاردانش

نمونه دیپلم کارودانش

مشاوره بیشتر

   آدرس ما: 

تهران، تهران نو، پایین تراز میدان امامت، نبش خیابان عبدالعظیمی، پلاک 101، واحد 2

     شماره تماس:

02177151273 ، 02177163338

 

اینستا گرام آموزشگاه آینده برتر

مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری