آموزش اینورتور

اینونتور چیست ؟

Autodesk Inventor همانطور که از نامش پیداست، توسط شرکت Autodesk  ارائه شده است و جزء نرم افزارهای قدرتمند طراحی و مدلسازی است.

در آموزشگاه طراحی صنعتی آینده برتر ، دوره نقشه کشی صنعتی و نرم افزاراتوکد (صنعتی)به عنوان  پیش نیاز دوره اینونتور تدریس می گردد تا کارآموزان عزیزبه صورت کاملا کاربردی و اصولی طراحی و مدلسازی را بیاموزند .

این برنامه شامل بخش مدلسازی جامد و سطوح می باشد که به نام Part Surface Modeling می باشد .بخش Assembly یا همان مونتاژ با بهره گیری از امکانات بسیار بالا در شبیه سازی حرکت و جوشکاری برای اتصالات و سوارکردن قطعات پیچیده کاربردی دارد.

ویژگی های برنامه اینونتور

 • فراگیری ساده برای طراحی و مستندسازی دو بعدی و سه بعدی
 •  واسط کاربری بسیار ساده
 • برخورداری از امکانات و ابزارهای مناسب برای طراحی صنعتی و کل خط تولید
 • می توان به راحتی به کمک این نرم افزار طرح های خود را پیاده سازی کرده و آن ها را تحلیل کرد
 • سازگاری با اتوکد
 • سازگاری باMechanical Desktop

نقشه کش صنعتی با نرم افزار Inventor شغلی از حوزه مکانیک است که کارآموز طراحی صنعتی در آن می تواند مهارت های زیررابیاموزد

 1. ایجاد مدل های سه بعدی(part modeling) با نرم افزار Inventor
 2. مونتاژ مدل های سه بعدی و استفاده از کتابخانه قطعات در نرم افزار Inventor
 3. نما گیری از مدلهای سه بعدی و تهیه نقشه های اجرایی در نرم افزار Inventor
 4. تهیه پروژه طراحی و ساخت سازه های فلزی در نرم افزار Inventor
 5. تهیه مستندات عکس و فیلم انیمیشن در نرم افزار Inventor

با توجه به اهمیت داشتن برای هر مهندس مکانیک و یا مخترع،  به داشتن اتوماسیون در جهت هوشمند سازی ایجاد قطعات در قالب های فولادی، ماشین آلات چرخان و مهارهای سیم و … یادگیری نرم افزارهای طراحی و مدلسازی که بتوان فرآیندهای طراحی را سرعت بخشد الزامیست.

مانند هر نرم افزار CAD، اینونتور Autodesk Inventor مجهز به طیف گسترده ای از ابزارهای شبیه سازی است تا به مهندسان در خلق محصول مناسب و به حداقل رساندن هزینه های ساخت کمک کند. علاوه بر این، قابلیت های آن شامل شبیه سازی حرکت موضعی و مونتاژ و قابلیت تحلیل تنش نیز گران بها است. کاربران می توانند تنش، کرنش و حرکت را شبیه سازی کنند تا طرح ها و مدل های خود را در شرایط واقعی قبل از تولید آزمایش کنند.

درنرم افزار اینونتور کاربران می توانند با استفاده از ابزارهای اضافی طراحی مانند افزودنی هایی (پلاگین) مانند چیدمان ورقکاری، قالب تزریق، طراحی زنجیر، طراحی قالب، گردش کار طراحی خود را بهبود بخشند.

اینونتور بهتره یا سالید ورکز ؟

اینونتوروسالید ورکز

 سالیدورک چیست؟

همانطور که از نامش پیداست، سالیدورکس SolidWorks یک برنامه مدل سازی جامد و صلب است. این نرم افزار با استفاده از یک رویکرد مبتنی بر ویژگی پارامتریک، کاربران را قادر می سازد تا مدل ها، قطعات و مجموعه های مونتاژی را ایجاد کنند. مدلهای موجود در این نرم افزار معمولاً به عنوان یک طرح 2 بعدی کشیده می شوند و سپس با استفاده از ابزارها به قطعات سه بعدی تبدیل می شوند.

نرم فزار سالیدورک Solidworks  محصول شرکت Dassault System  و نرم افزار اینونتور Inventor  محصول شرکت Autodesk بپردازیم. این دو نرم افزار فوق العاده شبیه به هم هستند و بر هیچ کسی پوشیده نیست که آنها رقبای اصلی خود در عرصه طراحی محصولات سه بعدی CAD / CAM  هستند. بیشتر وسایل اطراف شما احتمالاً توسط شخصی با استفاده از این نرم افزارها طراحی شده است.

هر دو به یک اندازه قادر هستند كه به مهندسان و طراحان كمك كنند تا هندسه های پیچیده را با سهولت مدلسازی كنند و ماژول ها یا ویژگی های خاص خود را داشته باشند تا طراحی را برای سایر بخش ها گسترش دهند.

درآموزشگاه طراحی صنعتی آینده برتر ، شما برحسب نیاز و سلیقه خود می توانید یکی یا هر دو این نرم افزارهای قدرتمند طراحی را بیاموزید و در صورت نیاز ، گواهینامه بین المللی دوره را هم که برای اشتغال در ایران و خارج از ایران بسیار ارزشمند است دریافت نمایید .

ازدیگر نرم افزارهای مرتبط با سالید ورکز و اینونتور ، نرم افزارقدرتمند کتیا (catia) می باشد . درآموزشگاه طراحی صنعتی آینده برتر این نرم افزار را هم توسط اساتید مجرب می توانید بیاموزید .

جهت آشنایی بیشتربادو نرم افزار سالید ورکز و کتیا به  فیلم های آموزشی که توسط مدرس دوره های طراحی صنعتی آموزشگاه طراحی صنعتی آینده برترتدریس گردیده توجه نمایید .

فیلم آشنایی با سالید ورکز و کتیا آموزشگاه طراحی صنعتی آینده برتر

فیلم  آموزشی کتیا آموزشگاه آینده برتر

فیلم آموزشی سالید ورکز آموزشگاه  آینده برتر

تماس با ما :

آدرس ما

تهران، تهران نو، پایین تراز میدان امامت، نبش خیابان عبدالعظیمی، پلاک 101، واحد 2

     شماره تماس:

02177151273 ، 02177163338

 

اینستا گرام آموزشگاه آینده برتر

1401-09-01
مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری