آموزش یونیتی

آموزش بازی سازی با یونیتی

اگر نوجوان شما به بازی های کامپیوتری علاقمنداست ؛ او را به ساخت بازی هدایت کنید تا ذهن او را برای برنامه نویسی آماده کنید . اگر به دنبال بهترین آموزشگاه برنامه نویسی و بازی سازی با یونیتی، درشرق تهران هستید؛ تا نوجوان شما به راحتی بازی سازی با یونیتی و اسکرچ را بیاموزدوسپس وارد حوزه برنامه نویسی شود ، مجتمع فنی آینده برتر با سالها تجربه در زمینه آموزش کامپیوتر کودک و نوجوان می تواند دراین امرشما را یاری دهد.

یونیتی چیست ؟

نرم افزار یونیتی یا همان موتور بازی سازی یونیتی ، یک نرم افزار است که در آن به راحتی می توان هم بازی های دو بعدی و هم بازی های سه بعدی ساخت !  این نرم افزار محدودیت سنی خاصی ندارد و افراد از سنین 10 سال می توانند شروع به یادگیری این نرم افزار بکنند . با یونیتی می توان انواع بازی ها را ساخت .

1- ساخت کاراکتر و اشکال درون بازی :

هر بازی ، دارای تعدادی شخصیت و کاراکتر درنقش دوست و دشمن هست . عناصری مثل خانه ها ، پل ، زمین ، تفنگ و شمشیر ها و کاراکتر ها و . . . را باید از قبل بسازید و طراحی کنید . سپس با آنها بازی خود را بسازید .  کاراکتر ها و اشیاء درون بازی های سه بعدی ، با تری دی مکس ساخته می شود .

2- ساخت صدا ها و افکت های بازی :

هر بازی ، نیازمند صدا ها ، افکت ها و موسیقی متن می باشد .افکت ها ، به یکسری از اشکال می گویند که به صورت مداوم بوجود می آیند و تکرار می شوند . مانند دانه های برف که از آسمان می بارد .

3- برنامه نویسی :

بعد از ساخت کاراکتر و موسیقی ، نوبت به برنامه نویسی آنها می شود . در برنامه نویسی ، می گوییم که اگر فلان دکمه را زدم ،به جلو ، عقب ، چپ یا راست حرکت کند.  بعد از برنامه نویسی ، مراحل مختلف را می سازیم .

4- خروجی گرفتن از بازی :

بعد از ساخت بازی ،آنرا برای پلتفرم مورد نظر ، خروجی میگیرم . مثلا اگر بخواهیم بازی برای اندروید باشد ، خروجی اندروید می گیریم و اگر بازی برای پلی استیشن باشد ، خروجی پلی استیشن می گیریم . بازی ساخته می شود و اماده اجرا شدن است .

1403-01-27
مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری