آموزش طراحی لباس با ایلستریتور

طراحی لباس با ایلستریتور

اگر در آموزشگاه طراحی لباس آینده برتر یا سایر آموزشگاه ها ی طراحی لباس ، طراحی لباس دستی را آموخته اید ؛ بهتراست برای تکمیل شدن مهارتتان ، طراحی لباس با نرم افزار ایلستریتور را هم بیاموزید .

ایلوستریتور یک نرم‌افزار گرافیکی است . این نرم‌افزار برای طراحی و ویرایش برداری تصاویر استفاده می‌شود. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید به راحتی شکل های هندسی مختلف، نمودار، نقشه‌، آرم‌، فایل‌های وکتور و … را طراحی کنید.  نرم‌افزارایلستریتوربرای طراحان گرافیک و لوگو، محتوا گذاران وب، طراحان الگوی لباس و سایر افرادی که به طراحی گرافیکی نیاز دارند، مفید است.

چرا طراحی الگو، پارچه و لباس با ایلستریتور را بیاموزیم ؟

امروزه نرم‌افزارها وارد مشاغل مختلف شده‌اند. کار با نرم‌افزار در طراحی لباس شاخه جدیدی از طراحی لباس است که مزیت‌های زیادی نسبت به طراحی دستی(پیش نیاز) دارد و امور مربوطه را تسهیل کرده است.

هنرمندان، طراحان و شاغلین در صنعت پوشاک نیزجهت موفقیت شغلی باید دانش خود را بروز کنند و همگام با تغییرات  پیش بروند. در غیر این صورت از بازار حذف خواهند شد. بسیاری از هنرجویان تصور می‌کنند که طراحی لباس با کامپیوتر کار سختی است و طراحی دستی را ترجیح می‌دهند. در صورتی که کار با نرم‌افزار به دلیل تنوع ابزارهای موجود در آن کارها را آسان‌تر کرده است.

مزایای استفاده از نرم افزارایلستریتور در طراحی لباس

امکان تغییرات آسان

ایجاد طرح های دلخواه

استفاده آسان

افزایش سرعت طراحی

امکان همکاری و به اشتراک گذاری

افزایش قابلیت انطباق با بازار

طراحی لباس با ایلستریتور

آشنایی با کاربردهای نرم افزار illustrator درطراحی لباس

  •  تصاویر دیجیتالی برای بیننده جذابیت بیشتری دارند

طرح‌های دیجیتال کیفیت خوب و جذابیت بیشتری دارند.در مد، موفقیت یک طرح هم به زیبایی تصویر وهم به تاثیرگذاری وجذابیت آن بستگی دارد. هنگامی که هر دو عامل درنرم افزارانجام می‌شوند، نتایج بسیاررضایت بخش خواهد بود.

  • نرم افزار مقرون‌به‌صرفه با توجه به کابرد آن

بسیاری ازنرم افزارهای تخصصی طراحی لباس ، رایگان نبوده و قیمت های نسبتاً بالایی دارند ؛ Adobe Illustrator یک فضای نرم افزاری بسیارکاربرپسند رایگان دارد و کار با آن ساده است. این ابزار دارای گزینه‌هایی است که طیف گسترده‌ای از شکل‌ها و الگوهای مختلف را به‌همراه توانایی اصلاح ایجاد می‌کند.

  • ایلستریتورابزار عالی برای طراحی

از امکانات طراحی با نرم افزار illustrator ایجادطرح‌های flat (تخت)، نقاشی‌های سیاه و سفید از لباس‌ها و رعایت دقیق جزئیات هستند. درطراحی لباس با ایلستریتور،   جزئیات با تناسبات دقیق، خطوط بخیه مرتب و مشخصات برش رعایت می‌شود.

با استفاده ازایلستریتور ، ایجاد الگوهای سفارشی، بافت‌ها و طرح‌ها بسیار راحت است. ویژگی‌هایی مانند جهت الگوها، رنگ، نرمی و زبری طرح‌های پوشاک، را می‌توان با illustrator به خوبی نشان داد. همچنین مدل‌های پوشاک را می‌توانید با جنس متریال پارچه تطبیق دهید. با ترکیب طرح مدنظر با بافت و جنس لباس، نمایی از طراحی نهایی پدیدار می‌شود.

  • طراحی line sheets

ایجاد line sheets (کاتالوگ مختصری از ویژگی‌های محصول) توانایی دیگری است که می‌توان با استفاده از این نرم افزار دیجیتالی انجام داد.

5- آشنایی باابزار های پایه درنرم افزارایلستریتور

1-فضای کاری
2-محدوده انتخاب
3-کشیدن اشکال
4-رنگ
5-لایه ها
6-ابزار خودکار
7-معکوس کردن
8-طرح یاب

6 – ساخت براش سفارشی

1-تغییرات در براش
2-دوخت دو سوزنه
3- دوخت زیگزاگ
4-زیپ
5-ذخیره کردن براش

7- طراحی های کاربردی  بالاتنه (تی شرت ، پیراهن دکمه دار،شلوار، کت ، دامن)

طراحی لباس با ایلستریتور
  1. آشنایی با محیط ایلستریتور
  2. ایجاد براش های مختلف

1-طرح نقطه چین
2-اصلاح لبه
3-طرح هاشور
4-نوار توری

5- طراحی براش زنجیر و پارچه شیاردار

3-طراحی پارچه توری و موجدار

1-کش پوشش دار
2-قسمت چین دار
3-الگوی چین دار
4-چین دار کردن پارچه

4- ایجاد طرح های فانتزی

1-طرح پولک
2-ریش ریش مهره دار
3-پولک فانتزی
4-ریش ریش
5-طرح خز
6-خز تزئینی
7-سنگ تزئینی
8-طرح دکمه
9-گلوله پشمی

1402-04-26
مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری