تاریخچه‌ی ساخت عروسک روسی به‌طور کلی احتمالا به هزاران سال قبل برمی‌گردد یعنی همان زمانی که بشر فهمید می‌تواند از راه هنر طور دیگری به‌دنیا نگاه کند. عروسک روسی اولین بار به‌ وسیله‌ی یک طراح اهل نروژ به‌نام ton finnanger  طراحی و ساخته شد.

ویژگی‌های عروسک روسی چیست؟

این عروسک‌های بامزه، بینی و دهان ندارند و این ویژگی به‌ همراه صورت‌های کاملا گرد با لپ‌های کمی گل‌انداخته از بقیه‌ی انواع عروسک‌ها متمایزشان می‌کند و دارای جزئیات زیادی اند از قبیل کلاه و شال‌گردن‌، بند کفش‌های چند رنگ و زیبا. ظریف‌دوزی در ساخت عروسک روسی حرف اول را می‌زند. از دوخت بی‌نظیر لباس‌هایشان گرفته تا اعضای بدن و دست و پا، همگی با دقت زیاد طراحی و دوخته می‌شوند.

آموزش عروسک روسی

معرفی ابزار:

پارچه تریکو، پارچه طرحدار، گوی یونولیتی، الیاف، نوار کتان، موی عروسک در قد و رنگ دلخواه، دکمه، سوزن، نخ خیاطی و نخ عمامه، چسب حرارتی، سیم مفتول

برای ساخت عروسک روسی باید قبل از هر چیز یک الگو داشته باشید. بعد از اینکه الگوی عروسک را کشیدید، روی پارچه می‌اندازید و برش می‌زنید.

بعد از برش، نوبت به دوخت می‌رسد. تمام اجزای عروسک را جداجدا به‌کمک چرخ خیاطی بدوزید. مرحله‌‌ی بعدی ساخت سر عروسک با استفاده از گوی و پارچه است.

بعد از این که سر عروسک را آماده کردید، باید داخلش را با الیاف پر کنید و برایش با استفاده از کاموا یا هر چیزی که دوست دارید مو بسازید.

حالا عروسک شما به یک لباس خاص و ویژه احتیاج دارد. مرحله‌ی آخر، دوخت لباس و درست کردن هر جزئیات خلاقانه‌ی دیگری است که به عروسک شما هویت و زیبایی می‌دهد. کفش، کیف، کلاه یا هرچیز دیگری که بخواهید می‌توانید به این عروسک اضافه کنید.

با یادگیری این هنر زیبا به راحتی می توانید درمنزل درآمد زایی کنید. درآموزشگاه آینده برتر در مدت زمان کوتاهی این هنر را بیاموزید و از آن کسب درآمد کنید .

عروسک روسی

آموزش عروسک روسی

مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری