آموزش طراحی سایت با وردپرس

آموزش طراحی سایت با وردپرس

امروزه یکی از بهترین راه های داشتن تبلیغات ایجاد وب سایت است ، برای ساخت یک سایت شما می توانید به دو روش با کدنویسی(CIW) و بدون کد نویسی(WORDPRESS)  یک سایت خوب طراحی کنید.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای سایت ساز است که به وسیله آن می توان انواع گوناگون سایت فروشگاهی، خبری، شرکتی و… را راه اندازی نمود. این سیستم یک سایت ساز متن باز(open source) و رایگان تحت وب است. برای استفاده از وردپرس کافی است که آخرین نسخه آن را دانلود کرده و بعد از تهیه هاست مناسب، نرم افزار را نصب و راه اندازی نمایید.

ویژگی های کلیدی وردپرس

 1. رایگان بودن: برای استفاده از این سیستم مدیریت محتوا نیاز به صرف هیچ پولی نیست و این سیستم یک سیستم رایگان است.
 2. طراحی ظاهر وردپرس: در سایت رسمی وردپرس به آدرس org انواع قالب ها و پوسته های ورد پرسی موجود است که با استفاده از فیلترهای مناسب می توان انواع قالب های فروشگاهی، خبری، شخصی را جستجو کرد و از آنها استفاده کرد.
 3. ایجاد افزونه ها: افزونه های وردپرس نیز همچون قالب ها در سایت رسمی ورد پرس موجود هستند. در صفحات مربوط به هریک از افزونه ها ویژگی های آنها و کاربردشان را می توان مشاهده کرد.
 4. وجود روابط خوب بین وردپرس و موتورهای جستجو: کدنویسی مناسب وردپرس سبب بهینه سازی این سیستم برای موتورهای جستجو شده است.
 5. توابع وردپرس: وردپرس برای خود توابعی به صورت پیش فرض دارد، اما در صورت نیاز می توان در قالب و افزونه وردپرس با استفاده از کد نویسی توابع جدیدی را ایجاد نمود.
 6. امنیت وردپرس: امنیت سایت یکی از کلیدی ترین مسائل بعد از راه اندازی سایت است، اگر سایت دارای امنیت کافی باشد، از نفوذ هکرها در آن می توان جلوگیری کرد. در هر بار بروز رسانی نرم افزار وردپرس، موارد امنیتی و روش های نفوذ هکر ها بررسی شده و از نفوذ آنها جلوگیری به عمل می آید.
 7. پشتیبانی وردپرس: دو سایت wp-persian.com و org به عنوان سایت های پشتیبان رسمی وردپرس هستند. با مطرح کردن سوالات و مشکلات وردپرسی در انجمن های پشتیبانی این دوسایت، کاربران وردپرس پاسخگوی مشتریان هستند.

چرا باید از وردپرس استفاده کنیم؟

به طور کلی وردپرس از لحاظ بارگزاری، سئو، کیفیت خدمات، به کار گیری آسان و مهم تر از همه امنیت دارای جایگاه بسیار خوبی است و به افراد توصیه می شود که از این سرویس استفاده نمایند.

تا به حال وب سایت های زیادی از ورد پرس استفاده نموده اند که به طور مختصر به آنها اشاره میکنیم:

 

وب سایت های فارسی:

 • دیجیاتو: یکی از بروزترین وب سایت ها در حوزه تکنولوژی است.
 • دیجی کالا مگ: مجله دیجی کالا به عنوان بزرگترین سایت فروشگاهی ایران یکی از نمونه های موفق سایت های وردپرسی است.
 • راستچین: در سایت راستچین می توان انواع قالب ها و افزونه های وردپرس، جوملا و… را خریداری کرد.
 • یاس دانلود: یکی از وب سایت های معروف فارسی در زمینه دانلود نرم افزار، آموزش، بازی و …است.

وب سایت های انگلیسی:

مایکروسافت: وبلاگ مایکروسافت و بلاگ محصولات پر طرفدارش سایت ورد پرسی هستند.

وب سایت کاخ سفید: سایت رسمی دولت آمریکا و کاخ سفید با این سیستم مدیریت محتوا ساخته شده است.

رولینگ استونز: گروه بزرگ موسیقی رولینگ استونز دارای یک سایت وردپرسی هستند.

نیویورکر: مجله نیویورکر یک مجله بزرگ خبری است که از سیستم وردپرس برای سایت خود استفاده نموده است.

1401-09-02
مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری