آموزش Backend سایت

در کلاس های آموزش بک اند(backend)سایت ، مجتمع فنی آینده برتر تهران شما می توانیددوره تکمیلی ، بک اند(backend)سایت را در ادامه دوره طراحی فرانت  سایت (CIW) ، بیاموزید  .

طراحی backend سایت برای تکمیل و بهینه شدن سایت های طراحی شده میباشد . دراین دوره شما با یادگیری زبان قدرتمند PHP و فریمورک لاراول (LARAVEL) یا جنگو (Django)می توانید به خوبی بک اند سایت را طراحی کنید وبه یک Full stack developer  موفق تبدیل شوید .

Full stack یعنی چی و به چه کسی Full stack developer می گویند؟

یک فول استک دولوپر یک همه فن حریف در حوزه طراحی سایت است !

در طراحی یک وب سایت ، طراحان معمولا در دو بخش Front End و Back End فعالیت می کنند . به این صورت که یک نفر یا یک تیم ظاهر سایت را با استفاده از برنامه های مختلف می سازد و یک نفر یا یک تیم منطق(back) سایت را پیاده می‌کند. اگر یک نفر بتواند هر دو بخش کار را با هم انجام دهد، به آن شخص Fullstack Developer می‌گویند. یک Fullstack Developer این توانایی را دارد که به تنهایی یک وب سایت را به طور کامل طراحی کند . به عبارت دیگر، یک فول استک دولوپر متخصصی است که دانش زیادی در برنامه نویسی، پایگاه داده، سرور، شبکه و موارد دیگر IT دارد.

 php زبانی قدرتمند جهت backend site

در آموزشگاه طراحی سایت آینده برتر ، می توانید یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی دنیا به نام  زبان PHP را بیاموزید . آموزش PHP به عنوان یک زبان سمت سروری به شما کمک می کند تا از آن برای توسعه و ساخت سایت های داینامیک، استفاده کنید.

البته این به معنی نیست که از PHP فقط می توانید برای توسعه در وب استفاده کنید. بلکه زبان PHP یک زبان برنامه نویسی همه منظوره هست که علاوه بر شی گرا بودن، می توانید به صورت عمومی از آن برای توسعه بهره ببرید.

برای آشنایی  با تاریخچه زبان PHP می توانید به سایت ویکی پدیا مراجعه کنید.

چرا PHP یادبگیریم ؟

یک سوال مهم قبل از شروع آموزش php این است که اصلا چرا نیاز به یادگیری php داریم، php را می‌توان به عنوان یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین زبان‌های ایجاد کردن یک وبسایت داینامیک شناخت ؛  بنابراین شما با یادگیری php قطعا می‌توانید به سرعت جذب بازارکارشوید.

پیش نیاز آموزش زبان PHP :

زبان php دارای پیش‌نیاز خاصی برای یادگیری نیست اما از آن‌ جا که معمولا از php برای ایجاد وبسایت‌های مختلف استفاده می‌شود ؛ بنابراین برای شروع یادگیری php پیشنهاد می‌شود که حداقل با html به شکل کامل آشنا باشید. در آموزشگاه برنامه نویسی و طراحی سایت آینده برتر ، ابتدا دوره جامع طراحی سایت (CIW) که شامل دوره های (html، css،javascript،jquary،bootstrap) می باشد ، پیشنهاد می گردد.

برنامه کلاس بک اند آموزشگاه آینده برتر

مدت زمان کلاس برنامه نویسی PHP :

26 ساعت

مدت زمان کلاس فریمورک لاراول یا جنگو : 50 ساعت

کلاس های به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می گردد .

یادگیری زبان PHP سخت و پیچیده است ؟

یکی از امتیازات زبان php ساده بودن آن برای یادگیری است که شما با استفاده از همین ساده بودن می‌توانید سریع php را یاد بگیرید و برای ایجاد کردن پروژه‌های خود از آن استفاده کنید.

البته سرعت یادگیری شما به تلاش و پشتکار و مدت زمانی که صرف یادگیری php در روز می‌کنید، رابطه دارد که در چه مدت زمان php را یاد میگیرید.

برنامه نویسی PHP

FullStack Developer چه مزایایی دارد؟

از آنجا که سطح توانایی برنامه نویسان full stack بسیار بالا است معمولا هیچ مشکلی در پیدا کردن شغل نخواهند داشت و حقوق و دریافتی یک فول استک کار معمولا بسیار بالا بوده و متخصصان آن درآمد بیشتری نسبت به سایر برنامه نویسان دارند.

 یک Fullstack Developerچه مهارت‌هایی نیازدارد؟

دانش یک FullStack Developer هیچ محدودیتی ندارد. هر کس توانایی و تجربه بیشتری داشته باشد می‌تواند موفق‌تر عمل کند. اما داشتن یک سری مهارت‌ها ضروری بوده و برای این که به عنوان یک فول استک دولوپر شناخته شوید باید آنها را داشته باشید. در ادامه این مهارت‌ها را توضیح خواهیم داد.

full stack developer

1 – زبان‌های برنامه نویسی

یک فول استک دولوپر معمولا باید با زبان هایی مثل PHP، پایتون، جاوا، جاوا اسکریپت، C# آشنا و تا حدی مسلط باشد  و باید دانش و شناخت خوبی روی ساختار، گرامر، طراحی و پیاده سازی پروژه با یک یا چند زبان مطرح داشته باشد.

2 – فریم ورک‌ها و کتابخانه ها

فریم ورک ها و کتابخانه ها  برای سرعت بخشیدن به کار برنامه نویسان ضروری هستند . پس یک فول استک دولوپر باید باتعداد زیادی از فریم ورک‌ها و کتابخانه‌ها آشنا باشد. برای مثال یک فول استک دولوپر وب باید به جز زبان‌های مهم طراحی وب، با کتابخانه‌ها و فریم ورک‌های مختلفی مثل Bootstrap، جی کوئری، جنگو ، لاراول و….. هم آشنا باشید.

درادامه کلاس PHP آموزشگاه آینده برتر،درصورت تمایل می توانید در کلاس آموزشی فریمورک لاراول شرکت کنید .

3 – برنامه نویسی فرانت اند

فرانت اند به بخش قابل رویت  سایت و سرویس تحت وب گفته می‌شود که کاربر از طریق این ظاهر نمایش داده شده از خدمات وب سایت استفاده خواهد کرد. یک Fullstack Developer باید با تکنولوژی‌های مختلف سمت کاربر مثل HTML، CSS، Javascript آشنا باشد و بتواند با کتابخانه‌ها و فریم ورک هایی مثل Jquery، Angular یا React کار کند و به طور کلی بتواند بخش Front End سایت را به خوبی طراحی کند.

4 – برنامه نویسیBACKEND

بعد از طراحی ظاهر سایت، نوبت به پیاده سازی عملکردهای مختلف سابت می‌رسد. به طور کلی سمت سرور سایت را با PHP ، پایتون، روبی و جاوااسکریپت می‌نویسند. به عنوان یک Fullstack Developer، باید حداقل به یکی از این برنامه ها و فریم ورک های آن آشنا باشید

6 – کار با دیتابیس ها

هر محصول یا پروژه ای برای کار با داده‌ها مثل دریافت، ذخیره، آپدیت و حذف اطلاعات نیاز به یک دیتابیس یا پایگاه داده دارد. به عنوان یک فول استک دولوپر باید حداقل با یک یا دو پایگاه داده مطرح بتوانید کار کنید بعضی از معروف‌ترین دیتابیس‌های دنیا عبارتند از MySQL، MongoDB، PostgreSQL، NoSQL که به طور گسترده در دنیا استفاده می‌شوند. در کلاس PHP آموزشگاه آینده برتر ، همراه با آموزش PHP ، کار با پایگاه داده MYSQL نیز آموزش داده می شود.

اموزش لاراول

آشنایی با فریمورک لاراول

در سال‌های اخیر با پیشرفت ابزارها و فریمورک ها ، توسعه اپلیکیشن‌های تحت وب آسانترشده است. مجموعه‌ای از ابزارها برای کمک به ساده‌سازی پردازش‌های توسعه وب برای برنامه نویسان در دسترس هستند که یکی از مفیدترین و پرکاربردترین آن‌ها، فریمورک لاراول است. لاراول یکی از کاربردی ترین فریموک‌های ‌PHP محسوب می شود . با فریم ورک لاراول می توان توسعه اپلیکیشن‌های تحت وب را به سادگی انجام داد. این فریمورک بیشتر در زمینه بک‌اند وب سایت کاربرد دارد و یادگیری آن ساده است. با استفاده از فریمورک لاراول دیگر نیازی نیست که کدهای اپلیکیشن را از پایه‌ کدنویسی کرد و از ابزارهای مختلف لاراول برای توسعه استفاده می‌شود.

بسیاری از شرکت‌ها از فریمورک لاراول برای ساخت وب سایت‌های کاربردی موردنظر خود استفاده می‌کنند و قابلیت‌های گسترده این فریمورک باعث استفاده فراوان از آن شده است.

آموزش جنگو و لاراول آموزشگاه آینده برتر

بک اند سایت با جنگو یا لاراول :

لاراول و جنگو هردو از فریمورک های محبوب و قدرتمند برای ساخت بک اند سایت می باشند و هر کدام مزایای ویژه خود را دارند . جنگو از فریمورک های قدرتمند زبان برنامه نویسی پایتون می باشد و لاراول فریمورک زبان php . اگر دانش پژوه بک اند سایت قبلا زبان برنامه نویسی پایتون را آموخته ؛ برای طراحی بک اند سایت می تواند فریمورک جنگو را بیاموزد و به خوبی استفاده کند و اگر زبان php را تسلط دارد ، می تواند فریمورک لاراول را بیاموزد و از آن بهره ببرد.

مزیت‌های جنگو:

 • از نظر یادگیری نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی آسانتراست .
 •  برای توسعه و ساخت برنامه‌های موبایل مناسب است .
 •  اسناد متنوعی دارد .
 • افزونه‌های فراوان دارد .

مزیت‌های لاراول:

 •  سیستم الگوی قدرتمندی دارد .
 • مسیریاب ساده ای دارد .
 •  IOC و داخلی CI پشتیبانی می کند .
 •  زبانی پویا دارد .

در آموزشگاه طراحی سایت آینده برتر شما می توانید با توجه به نیاز خود ، جنگو یا لاراول را جهت تکمیل دانش طراحی بک اند خود بیاموزید.


دوره محدود
 • خصوصی
 • 3 ماه
23 دانشجو ثبت نام کرده

  مزایای مدرک فنی و حرفه ای

   

  • قابلیت ارائه به سازمان مربوطه
  • دریافت وام کارآفرینی
  • ترجمه به زبان‌های زنده دنیا
  مدیریت آموزشگاه آینده برتر : سرکار خانم مهندس عسگری